Виберіть групу

Виберіть марку

Виберіть модель

Як перевірити б/у мотор?

Переглядів: 233

Діагностика двигуна, який вже знаходився в експлуатації, вимагає певних знань і кваліфікації. Зазвичай тестування мотора проводять при покупці автомобіля б/у або при заміні двигуна на власному авто.

Капітальний ремонт двигуна - найбільш витратний пункт в сервісному обслуговуванні авто. Тому важко недооцінити важливість правильної оцінки стану мотора б/у перед покупкою.

Купуючи автомобіль з пробігом, майбутній автовласник завжди ризикує. Якщо стан кузова і салону можна оцінити візуально, а ходову частину досить легко можна перевірити на підйомнику, то оцінити стан двигуна без його розтину дуже складно. Проте, знаючи кілька основних правил перевірки бензинового або дизельного двигуна б/у, можна не побоюватися недобросовісних продавців.

Візуальний огляд і тактика покупця

Якщо це Ваша перша покупка, постарайтеся не показувати продавцеві, що у Вас немає достатнього досвіду і знань. Зайві питання і коментарі в даній ситуації стануть поганими помічниками.

Питання, які необхідно задати при первинному огляді:

  • Який пробіг автомобіля в цілому? Які роботи і коли виконувалися на двигуні? Як часто автомобіль проходить ТО? Коли була заміна масла, роликів, ременя ГРМ, інших витратних матеріалів?
  • Яким брендам запчастин і витратних матеріалів віддає перевагу продавець? Що з цього він використовував в даному автомобілі?

Відповіді на ці питання допоможуть визначити справжній власник перед вами або перекупник. Манера і швидкість відповідей, а також реакція продавця на «незручні» питання, дозволять виявити деякі проблемні місця, які продавець намагається приховати. Огляд двигуна починається з його розташування в підкапотному просторі. Передпродажна підготовка зазвичай здійснюється на високому рівні, тому Ви не відразу зможете виявити будь-які недоліки. На що в першу чергу потрібно звернути увагу:

  1. Потьоки і сліди масла та інших рідин. Це може говорити, як про невеликі дефекти, так і про серйозні проблеми двигуна б/у. Ідеальний варіант - двигун з невеликою кількістю пилу без потьоків.
  2. Перевірка масла і «незамерзайки» Перевірити дизельний двигун б / у або бензиновий агрегат можна за станом рідин в ДВС. Кришка горловини повинна легко відкрутитися і не мати слідів бруду. Діставши масляний щуп, можна оцінити колір і прозорість масла. Насторожити має масло чорного кольору, що говорить про явні неполадки в двигуні. Пінистий ефект з'являється при попаданні сторонньої рідини з системи охолодження.
  3. Перевірка системи охолодження. Якщо в розширювальному бачку видно сліди масла, при цьому відбувається бурління охолоджуючої рідини в робочому стані двигуна, тоді можна з упевненістю говорити про прорив газів і попаданні їх в систему охолодження.
  4. Стан свічок запалювання. Про потенційні несправності мотора з пробігом можуть говорити наступний стан свічок запалювання: замаслення, нагар чорного, червоного або білого кольору, залишки непереробленого палива.

Перевірка двигуна з пробігом в заведеному стані

Цей етап допомагає виявити дефекти двигуна за такими ознаками: наявність сторонніх звуків і шумів, пропусків запалювання, проблемам займанням суміші та іншого.

Проблеми з мотором б / у по оцінці вихлопних газів

Справний двигун в теплу пору року не видає вихлопні гази з сторонніми запахами.

При низькій температурі білуватий вихлоп вважається нормою. Про несправності двигуна б/у говорить чорний, синій або сизий дим. Найбільш небезпечним є наявність густого білого диму, що говорить про потрапляння охолоджувальної рідини в камеру згоряння.

Оцінка двигуна при їзді

Щоб правильно оцінити стан мотора з пробігом, потрібно проїхати на автомобілі не менше 15 км. При поїздці постарайтеся позбутися від сторонніх шумів і оціните звук мотора на різних етапах його роботи. Після їзди перевірте рівень і стан масла і охолоджуючої рідини. Повірте свічки запалювання.

Всі ці методи хороші для первинного тестування прихованих дефектів двигуна б / у. Більш детальну діагностику на спеціальному обладнанні можна провести на СТО. Отриманою інформацією можна скористатися в своїх інтересах при аргументації ціни.

Коментарі

Написати коментар